Гегемон Кубка Париматч Премєр програв, смотивировав «Краснодар» з ЦСКА на спекотну гру

0
223

Мільйони (ну ладно, багато тисячі глядачів з інтересом чекали зустріч «Краснодара» і ЦСКА – дебютантів Кубка Париматч Прем’єр. За новачками завжди цікаво спостерігати. По-перше, ця гра – предтеча зустрічі дебютантів РПЛ «Сочі» – «Тамбов». Але до неї довго чекати – майже шість місяців. По-друге, Кубок «Париматч Прем’єр» дарує сюрпризи – чинний переможець і рекордсмен за кількістю перемог в турнірі, «Спартак», повалений в першому турі. Шок і сенсація. В минулому турнірі «Спартак» виграв 100 відсотків матчів. Отже, можна чекати несподіванок. По-третє, уболівальникам «Краснодара» було цікаво побачити новачків на тлі конкурента по чемпіонату. Уболівальникам ЦСКА – побачити 22-річного центрального захисника «Славен Бєлупо» Звономира Шарлию, який знаходиться на перегляді. Спойлер: хорват вийшов у другому таймі.
Тони Вілена, поки найгучніше придбання РПЛ, не вийшов. 24-річний голландський центральний півзахисник, куплений за 9 млн євро, прилетів на збір «Краснодара» тільки ввечері 25-го червня. І відновлюється після матчів Ліги Націй. Кайо теж не було. Зате в «основі» вийшов 25-річний атакувальний півзахисник Юнес Намли, чий трансфер з «Зволле» коштував 2 млн євро. Спойлер: Намли був не ярке.
Тренерський штаб «гостей» дав відпочити Сигурдссону і Ахметову. Фернандеса не було в заявці – він недавно прилетів на збір. На матч приїхав Станіслав Черчесов. Поспостерігати за ким – Федір Чалов, Руслан Камболов, Арі, Іван Обляков.
Осічка рекордсмена, гегемона і чинного переможця турніру спонукала дебютантів почати в швидкому темпі, адже з’явився шанс взяти золото Кубка «Матч Прем’єр». Потужний початок, стики, нетоварищеские швидкості. І це в плюс 33 за Цельсієм! До п’ятої хвилини сталися кілька сутичок. Нерв ріс – на шостій хвилині Акінфєєв вибив м’яч в аут, мабуть, не витримавши емоційного тиску.
Гаразд, жарти в сторону. І під час першого турніру, взимку, багато відзначали – матчі Кубка «Матч Прем’єр» не схожі на класичні товариські зустрічі передсезонних зборів. Якість гри наближено до офіційних. Що б не говорили футболісти, але назва клубу суперника впливає. Впливають прізвища, історії зустрічей. Ніхто не хоче безнадійно програти конкуренту з РПЛ. Емоції різні. Одна справа грати проти збірної прикордонників Південного Судану або проти «Краснодара», ЦСКА, «Спартака» і т. д. Наприклад, ось, що сказав Дзюба про зимовому турнірі в інтерв’ю «Спорт-Експресу»:
– Поступатися того ж Спартаку» не хочеться. Але не було такого – а, та хоч 10 нехай заб’ють, звичайно, немає. Конкретно в момент поразки ми злилися, лаялися між собою, виникали чвари. Це навіть добре – ненормально, коли всі ходять, один одного в щоки чмокають.
«Краснодар» мав перевагу в початку. Арі шукав вільні зони і кілька разів здійснював задумане. «Бики» репетирували задумку на РПЛ – активний пресинг на чужій половині на старті зустрічі. Незважаючи на навантаження, «Краснодар» не зменшив пресинг і до 15-20-й хвилині. На 22-й хвилині Сафонов створив божевільний сейв після удару Єфремова в упор. Черчесов, напевно, вразився. Через кілька хвилин Чалова змарнував вихід «два в один», віддавши поганий пас. Черчесов, напевно, не вразився. Коли «Краснодар» знизив пресинг – ЦСКА перехопив ініціативу, втрачав моменти і домінував безальтернативно. Даремно «бики» грали в пресинг під навантаженнями? Або в цьому і була задумка і репетиція Мурада Мусаєва? Цікавий момент стався в кінцівці – Яка Бийол і Микита Чернов розіграли тонку атаку. Центральний захисник пробив вище воріт метрів з двох. На 45-й «Краснодар» якось нелогічно і раптово отримав право на кутовий. Мартинович несильно пробив у кут – але Акінфєєв не стрибнув – 1:0.
Перерва не змінив гру. ЦСКА втрачав моменти, виглядав свіжіше «биків», які до 62-й хвилині змінили всіх, крім Сафонова. Що близьке до «основі», що експериментальний склади поступалися ЦСКА в швидкості, часто залишали вільні зони. На 64-й ЦСКА випустив молодь. Склади зрівнялися в експериментальності. «Молодий» «Краснодар» намагався більше дорожити м’ячем і комбінувати, ніж «Краснодар» «основний». Другий тайм теж не був схожий на товариський матч, але поступився за яскравості першому. Шарлия залишив хороше враження, трансфер не стане сюрпризом. Гра вийшла невиправдано грубої для товариської – у першому таймі Васін отримав удар. Кров, голова замотана. У другому таймі в подібному моменті постраждав Фьоулсон.
Нехай після поразки гегемона у команд і з’явилася можливість виграти турнір, але навантаження і температура повітря позначилися – з 70-ї хвилини команди догравали.
ЦСКА був схожий на себе зразка минулого чемпіонату – загострення, домінація, швидкості і погана реалізація. «Краснодар» на зборах – загадка. Травми, новачки, які ще кілька придбань. Складно прогнозувати, як буде виглядати і грати команда.
Початок гри другого туру Кубка Париматч Прем’єр «Краснодар» – «Ростов» (30 червня) перенесли з 14:00 на 11:30. В цей день в 19:00 зіграють ЦСКА і Спартак».